Świadectwa energetyczne Audyt i doradztwo energetyczne Termowizja

Audyty Energetyczne

W naszej ofercie adresowanej do właścicieli domów jednorodzinnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także zarządów nieruchomości, poza certyfikacją obiektów budowlanych oraz usługami termowizji i doradztwem, w ofercie mamy usługę audytu energetycznego dla przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych w trybie ustawy, oraz audytu energetycznego z wyliczeniem EFEKTU EKOLOGICZNEGO dla przedsięwzięć finansowanych przez WFOŚiGW, FUNDUSZE EUROPEJSKIE lub BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego).
Posiadamy duże doświadczenie w audytowaniu budynków celem uzyskania premii termomodernizacyjnej z BGK.

Zlecenia na opracowanie audytu energetycznego przyjmujemy z całej Polski.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, za pośrednictwem e-maila, telefonu, lub formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania dotyczące świadczonych przez naszą firmę usług.

Należymy do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych - legitymacja nr 1485 :

Czym jest audyt energetyczny?

Audyt energetyczny to nic innego jak ekspertyza, opracowanie, które dotyczy podejmowania i realizacji przedsięwzięć, którego celem jest zmniejszenie kosztów ogrzewania obiektów budowlanych.

Audyt jest opracowywany aby wprowadzić konkretne zmiany i rozwiązania (techniczne, formalne i organizacyjne), a także określić ich opłacalność. Kompletny audyt obejmuje również doradztwo w zakresie podejmowania, planowania i realizacji inwestycji, których zamysłem jest ograniczenie zużycia energii. Taka obiektywna i niezależna ekspertyza pozwala stwierdzić, które prace modernizacyjne są opłacalne oraz jakie rozwiązania i produkty techniczne są najkorzystniejsze.

Prawidłowo przygotowany i kompletny audyt energetyczny obiektu powinien zawierać elementy takie, jak:

  • inwentaryzacja systemu grzewczego
  • ocena właściwości cieplnych obiektu
  • charakterystyka energetyczna obiektu
  • określenie, na jakie sposoby można przeprowadzić termomodernizację obiektu
  • ocena opłacalności każdej z proponowanych metod
  • wskazanie, które z metod są optymalne dla audytowanego obiektu

Nasza firma posiada odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania audytów energetycznych.
Dokładne dane dotyczące zakresu i formy audytu energetycznego określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346).

Przeprowadzenie audytu energetycznego jest procesem dosyć skomplikowanym, jednakże jego efekt je wymierne korzykońcowy daści i solidne podstawy do podjęcia w pełni świadomej decyzji dotyczącej termomodernizacji budynku.

Zaufali nam

Łódź Airport Biedronka Instytut Pamięci Narodowej ECHO Investment Alpine Energie Lasy Państwowe Panattoni Europe Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Urząd Miasta Pabianice Gmina Kleszczów Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej RSM Bawełna Widzewskie TBS Spółdzielnia Mieszkaniowa Zagajnik

Nasze usługi

Nasza firma ocertyfikowała już ponad 720 tys. m2 powierzchni użytkowej budynków!

Kontakt z nami

Plan dojazdu do Świadectw Energetycznych Unicon

UNICON
Biuro Usług Inżynierskich
ul. Broniewskiego 7/14
95-200 Pabianice
woj. łódzkie

Tel. kom: 601 787 287
E-mail: biuro@unicon.pl